Vyvíjame úsilie, spolu s komunitou v meste Snina, vytvoriť investičnú a rozvojovú platformu.

facebook
V meste Snina vzniká projekt na podporu drobného podnikania a zamestnanosti

V meste Snina vzniká projekt na podporu drobného podnikania a zamestnanosti

Projekt PodporSninu.sk má za úlohu pomôcť v tomto ťažkom období malým a stredným podnikateľom a motivovať tých, ktorí s podnikaním ešte len začínajú, alebo chcú začať.

Foto: Stanislav Holota/ Mesto Snina

Daniel J. Kratky, rodák zo Sniny má snahu o rozvoj mesta a podporu obyvateľov v tomto regióne. Spoločne s komunitou zo Sniny, ktorá častokrát pôsobí dlhé roky mimo svojho rodného mesta, a ktorej na tomto regióne tak isto záleží, zakladá investičnú platformu, ktorej hlavnou úlohou bude poskytovanie financovania najmä vo forme mikropôžičiek pre začínajúcich podnikateľov.

Podobným projektom v Európskej Únii je napríklad COSME – Európsky program pre MSP. Projekt PodporSninu.sk ponúka okrem financovania aj konzultácie. Naša aktivita je otvorená pre všetkých tých, ktorí sa do projektu chcú zapojiť a osobne tejto iniciatíve pomôcť. O tom, ako získať finančnú podporu, budeme záujemcov pravidelne informovať na našom webovom sídle.

“V Snine sa pán Krátky narodil a prežil časť mladosti svojho života. Záleží mu na tomto meste a na dobrých ľuďoch z regiónu, ktorým vždy rád a nezištne poskytne jeho podporu. Toto obdobie je ťažké pre väčšinu ľudí a práve v týchto zložitých časoch platí, že kto raz dáva, dvakrát dáva,” uviedla riaditeľka Neziskovej organizácie Daniela J. Kratkeho, Lenka Fabianová.